Prawo karne – dlaczego należy go przestrzegać?

Prawo karne a błędne decyzje

Bardzo często w naszym życiu zdarzają się sytuacje, które wymagają od nas odpowiedzialności za nasze złe i dobre czyny. Każdy człowiek, czy mu się to podoba czy nie musi przestrzegać prawa. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że działania, które nie są zgodne z obowiązującym prawem prędzej czy później zostaną wykryte, a co za tym idzie, poniesiemy drastyczne konsekwencje swoich czynów. Prawo karne musi surowo karać.

Celowe działanie

Wiele osób łamie prawo karne, licząc na to, że się im uda, że nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności. Jednak zazwyczaj, każde czyny niezgodne z prawem zostają wykryte. Nikt nie lubi ponosić odpowiedzialności za swoje złe czyny, zwłaszcza, gdy zostaje złamane prawo karne. Jednak w wielu przypadkach, osoby zostają skazane na karę więzienia. Jest to bardzo przykre, gdyż większość z tych osób mogłaby zostać skazana na znacznie niższy wyrok. Nadgorliwy prokurator, nieprzychylny sędzia i brak własnego adwokata, może sprawić, że otrzymamy najwyższy wymiar kary. Dlatego gdy mamy problemy z prawem karnym, powinniśmy jak najszybciej poszukać osób, które będą nam w stanie pomóc, dobry adwokat, osoby, które zaświadczą o tym, że jesteśmy dobrymi obywatelami itd.

Pomoc prawna

Najważniejsze jest to, by na naszej drodze pojawił się dobry adwokat, który biegle zna się na zawiłościach sądowych. Pamiętajmy także o tym, by korzystać z pomocy innych osób, pracodawcy, który zaświadczy w sądzie, że jesteśmy dobrymi i rzetelnymi pracownikami czy sąsiada, który przedstawi nas w świetle uprzejmego i przeciętnego Kowalskiego. Jak mówi Adwokat Karol Kakowski najważniejsze to poznać sprawę i klienta.

Adwokat czy obrońca z urzędu?

W wielu miastach w Polsce znajdziemy mnóstwo kancelarii adwokackich, które zapewnią nam profesjonalne usługi. Olsztyn, Kraków czy Warszawa, bez względu na położenie danego miasta, w każdym z nich znajdzie się dobry adwokat, który udzieli nam pomocy w trudnej życiowej sytuacji.Należy jednak pamiętać o tym, że gdy mamy kłopoty z prawem karnym, nie powinniśmy postępować pochopnie, nie wpadajmy w panikę. Pośpiech i stres jest złym doradcą. Dlatego w trudnych życiowych sytuacjach, gdy złamiemy prawo, bądź zrobi to bliska nam osoba, od razu szukajmy pomocy u profesjonalistów. Nie czekajmy na adwokata z urzędu, gdyż zazwyczaj nie będzie on zbyt dobrze przygotowany.

Praktycznie każdy młody adwokat zaczyna pracę jako obrońca z urzędu. Dlatego ci młodzi ludzie nie są zbyt lotni, brak im doświadczenia i zazwyczaj cieszą się, gdy uda im się uzyskać ugodę z prokuratorem. Dlatego, gdy złamaliśmy prawo karne, skorzystajmy z pomocy prawdziwego fachowca. W każdym większym mieście znajdziemy wiele dobrych kancelarii prawnych. Białystok, Olsztyn, czy Zakopane,  każde z tych miast posiada kilka dobrych kancelarii prawnych, wystarczy tylko poszukać w Internecie. Oczywistym jest, że nikt nie da nam stuprocentowej gwarancji, że zostaniemy uniewinnieni. Jednak mamy dużo większe szanse, gdy nasz obrońca jest doświadczonym profesjonalistą.

Podsumowanie

Kłopoty z prawem karnym mogą się przydarzyć każdemu, jednak nie każdy może z nich wyjść cało. Dlatego, gdy wiemy, że wina leży po naszej stronie, skorzystajmy z pomocy innych osób. Nie działajmy na własną rękę, nie próbujmy naprawić swoich błędów, gdyż takie działania zazwyczaj dodatkowo pogarszają naszą sytuację. Warto także pamiętać, że konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej gwarantuje każdej osobie, przeciwko której jest prowadzone postępowanie karne prawo do adwokata, jednak czy obrońca ten będzie profesjonalistą, to już zupełnie inna sprawa. Każdy chce jak najlepiej dla siebie i bliskich, dlatego postępujmy zgodnie z prawem, gdyż wtedy nie narażamy siebie na kłopoty.

Copyright Adwokat Misiura 2022
Shale theme by Siteturner